Kobieta Liderem
OGÓLNOPOLSKI KONGRES „KOBIETA LIDEREM”

Wrocław ul. Piłsudskiego 74
Budynek Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń – NOT

OGÓLNOPOLSKI KONGRES „KOBIETA LIDEREM”


Szczegóły wydarzenia
OGÓLNOPOLSKI KONGRES KOBIETA LIDEREM

– Wrocław 2018 –

 

„Jeśli twoje działania inspirują innych, by odważnie marzyli, uczyli się więcej i byli coraz lepsi,

to znaczy, że jesteś wspaniałą liderką” – Dolly Parton

 

Projekt Kobieta Liderem został stworzony z myślą o młodych kobietach, które przygotowują się do wejścia na rynek pracy i chcą świadomie zarządzać swoją ścieżką kariery. Celem projektu jest wsparcie studentek – młodych liderek w rozwoju swoich kompetencji oraz w planowaniu dalszej drogi zawodowej. Dotychczasowe edycje kongresu spotkały się z ogromną sympatią zarówno ze strony pracodawców jak i uczelni wyższych Dolnego Śląska. Zgromadziły łącznie 1660 uczestników. W tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej. Tegoroczna, czwarta już edycja projektu jest jednocześnie pierwszą edycją ogólnopolską. W organizację kongresu zaangażowały się studentki i doktorantki z całej Polski.

 

Dlaczego warto inwestować w kobiecy potencjał?

W Polsce aż 40% osób zajmujących kierownicze stanowiska to kobiety, co plasuje nas na trzeciej pozycji zestawienia Women in Business 2017, przygotowanego przez firmę Grant Thornton. Na świecie i w UE odsetek ten wynosi 25%. Oznacza to, że Polki posiadają olbrzymi biznesowy potencjał, w który warto inwestować.

Liczne badania jednoznacznie potwierdzają korzyści wynikające z funkcjonowania w organizacjach zespołów składających się z przedstawicieli obu płci. Jakie kompetencje kobiet sprawiają, że są równie skuteczne jak mężczyźni i doskonale sprawdzają się na wysokich stanowiskach m.in. jako liderki, managerki i prezeski? Wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, empatia, otwartość na innych, niezamykanie się na nowe rozwiązania, elastyczność i wielozadaniowość. Wszystkie te cechy przekładają się na wysoką skuteczność w budowaniu zespołów, zatrzymywanie talentów w firmie, dbałość o satysfakcję klienta, zaangażowanie pracowników czy rentowność. O tym jak pielęgnować te umiejętności i jak je wykorzystać w środowisku pracy opowiedzą eksperci podczas Kongresu Kobieta Liderem. Dodatkową wartością dla młodych liderek będą z pewnością konsultacje z praktykami, warsztaty oraz webinary, których celem jest jak najlepsze wsparcie kobiet w dążeniu do zdobycia wymarzonej pracy.

Mimo wielu talentów i szerokich kompetencji, tylko nielicznym kobietom udaje się wejść do zarządów firm. Najczęściej najwyższe stanowiska w firmach zajmują mężczyźni. Mniejszy odsetek kobiet na wyższych stanowiskach nie wynika jednak z ich gorszego wykształcenia i doświadczenia, ale często ze sposobu zarządzania talentami oraz tego, że większość kobiet nie ma opracowanego planu rozwoju swojej kariery. Kobiety odczuwają brak wsparcia ze strony pracodawcy i często uważają, że znajdują się w gorszej sytuacji niż ich koledzy. W konsekwencji mniej planują i niżej mierzą (Kobiety na rynku pracy. Ambicje i wyzwania – Raport 2017, Hays Poland).

 

Dołącz do nas!

Równie ważne jak wsparcie kobiet, które są już aktywne zawodowo i wspinają się po szczeblach organizacji, jest przygotowanie młodych kobiet – studentek do wejścia na rynek pracy. To one wkrótce staną na czele organizacji, jako specjalistki, managerki i liderki.

Coraz więcej firm chce wdrażać różnorodność i czerpać z niej pełnymi garściami. Nie tylko inwestuje w rozwój kobiet, ale także buduje wewnętrzne mechanizmy wspierające panie w ich drodze na najwyższe szczeble organizacyjne. Doskonałą okazją, a zarazem pierwszym krokiem do podjęcia tego typu działań może być udział w projekcie Kobieta Liderem. Wsparcie uczelni, pracodawców, przedsiębiorców oraz mediów ma ogromny wpływ na budowanie pewności siebie i rozwój kompetencji wśród kobiet, których znaczenie staje się kluczowe w rozwoju polskiej i światowej gospodarki.

 

Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzenia

Zapraszamy!

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.