Platinum Foundation
o nas

Zarówno Zarząd jak i Rada Fundacji to ludzie, którzy lubią marzyć, potem te marzenia przekuwać w cele, a następnie po prostu je realizować. A co potem? Potem są kolejne marzenia.

Zmiana podejścia do życia

Chcielibyśmy, żeby w naszym kraju takie podejście było czymś zupełnie normalnym, żebyśmy odważyli się marzyć, a potem konsekwentnie iść po swoje, żebyśmy pamiętali, że żyje się tylko raz i warto wykorzystać tę jedyną wyjątkową szansę zwaną życiem.

Chcielibyśmy, żyć w kraju, gdzie ludzie częściej się do siebie uśmiechają, są wobec siebie uprzejmi, realizują swoje pasje, tak zwyczajnie po ludzku czują się szczęśliwi.

Idylla? Tak, to taka nasza idylla. Można się z tego śmiać, można powątpiewać, można nie dawać szans na to, żeby to się zrealizowało. Można. Ale tak się stało, że jesteśmy ludźmi, którzy są bardzo konsekwentni w tym co robią, stąd wiemy, że nigdy nie zabraknie nam energii, by to tej idylli dążyć.

Co zamierzamy robić?

1. Edukacja z zakresu finansów

Po pierwsze edukować z zakresu finansów! Chcemy dawać Polakom wiedzę, której nie otrzymali wcześniej. Chcemy budować ich inteligencję finansową. Chcemy, żeby wiedzieli skąd wziąć pieniądze na realizację ich marzeń, bo nie ukrywajmy realizacja marzeń kosztuje.

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy mógłbyś zaoszczędzić wybierając tańszy kredyt na budowę swojego domu? Czy myślałeś co zrobić, by na emeryturze móc polecieć do kraju, który zawsze chciałeś odwiedzić? Czy wiesz na ile bezpieczna finansowo jest Twoja rodzina, na wypadek tego, gdyby Tobie coś się stało?

Niestety rzadko zadajemy sobie pytania dotyczące naszych finansów, stąd rzadko udaje nam się spełniać marzenia, bo nie potrafimy traktować pieniędzy jako narzędzia do ich realizacji. To zdecydowanie warto zmienić 🙂

2. Rozwijanie postaw przedsiębiorczych

Po drugie rozwijać postawy przedsiębiorcze! Chcemy budować w Polakach poczucie odwagi, po to by chcieli i potrafili brać swój los w swoje ręce. Po to, by z realizacji swoich pasji czynili dobrze prosperujące biznesy, bo przecież kiedy robisz to co lubisz, to właściwie nigdy nie pracujesz.

Wiemy, że realizacja tego postulatu wymaga naprawdę ciężkiej pracy, bo przecież w szkole nikogo z nas nie nauczono biznesu. Jednocześnie chcemy mówić o tym jak ważny jest samorozwój, kształcenie w zakresie umiejętności miękkich, dzielenie się dobrymi praktykami etc.

Jesteśmy po prostu przekonani, że robienie tego co się kocha daje prawdziwą wolność, a tylko człowiek wolny jest naprawdę szczęśliwy.

3. Mądra pomoc

Po trzecie mądrze pomagać! Ale tylko tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują i naprawdę na nią zasłużyli.

Życie ma to do siebie, że czasami pisze naprawdę niespodziewane scenariusze. Często niezwykle radosne, ale częstokroć bardzo smutne. Wokół nas żyje wiele osób, które potrzebuje pomocy ze względu na chorobę bądź niepełnosprawność, starość czy samotność.

Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach trzeba pomagać. Stąd trzeci postulat jaki będziemy wytrwale realizować, to postulat niesienia mądrej pomocy, bo nie ma nic cenniejszego niż to, gdy uśmiech pojawia się w miejscu, w którym od dawna nie gościł.
Czytaj dalej…

Udostępnij:

Rada fundacji

Arkadiusz Kopeć

Arkadiusz Kopeć
Filip Kostka

Filip Kostka

Zarząd fundacji

Paweł Gluza

Paweł Gluza
Maciej Mokrzycki

Maciej Mokrzycki
Szymon Soroka

Szymon Soroka