Dlaczego Platinum Foundation

Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego stworzyliśmy Platinum Foundation. Poznasz naszą motywację oraz cele!

Dlaczego Platinum Foundation

Ktoś bardzo mądry napisał kiedyś, że niezależnie od tego co robisz zawsze pamiętaj, żebyś zaczynał od DLACZEGO[1]. Stąd nie wypada nam zacząć inaczej, jak wyjaśnić DLACZEGO nasza fundacja została powołana do życia.

Zarówno Zarząd jak i Rada Fundacji to ludzie, którzy lubią marzyć, potem te marzenia przekuwać w cele, a następnie po prostu je realizować. A co potem? Potem są kolejne marzenia 🙂

Zmiana podejścia do życia

Chcielibyśmy, żeby w naszym kraju takie podejście było czymś zupełnie normalnym, żebyśmy odważyli się marzyć, a potem konsekwentnie iść po swoje, żebyśmy pamiętali, że żyje się tylko raz i warto wykorzystać tę jedyną wyjątkową szansę zwaną życiem.

Chcielibyśmy, żyć w kraju, gdzie ludzie częściej się do siebie uśmiechają, są wobec siebie uprzejmi, realizują swoje pasje, tak zwyczajnie po ludzku czują się szczęśliwi.

Idylla? Tak, to taka nasza idylla. Można się z tego śmiać, można powątpiewać, można nie dawać szans na to, żeby to się zrealizowało. Można. Ale tak się stało, że jesteśmy ludźmi, którzy są bardzo konsekwentni w tym co robią, stąd wiemy, że nigdy nie zabraknie nam energii, by to tej idylli dążyć.

Co zamierzamy robić?

1. Edukacja z zakresu finansów

Po pierwsze edukować z zakresu finansów! Chcemy dawać Polakom wiedzę, której nie otrzymali wcześniej. Chcemy budować ich inteligencję finansową. Chcemy, żeby wiedzieli skąd wziąć pieniądze na realizację ich marzeń, bo nie ukrywajmy realizacja marzeń kosztuje.

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy mógłbyś zaoszczędzić wybierając tańszy kredyt na budowę swojego domu? Czy myślałeś co zrobić, by na emeryturze móc polecieć do kraju, który zawsze chciałeś odwiedzić? Czy wiesz na ile bezpieczna finansowo jest Twoja rodzina, na wypadek tego, gdyby Tobie coś się stało?

Niestety rzadko zadajemy sobie pytania dotyczące naszych finansów, stąd rzadko udaje nam się spełniać marzenia, bo nie potrafimy traktować pieniędzy jako narzędzia do ich realizacji. To zdecydowanie warto zmienić 🙂

2. Rozwijanie postaw przedsiębiorczych

Po drugie rozwijać postawy przedsiębiorcze! Chcemy budować w Polakach poczucie odwagi, po to by chcieli i potrafili brać swój los w swoje ręce. Po to, by z realizacji swoich pasji czynili dobrze prosperujące biznesy, bo przecież kiedy robisz to co lubisz, to właściwie nigdy nie pracujesz.

Wiemy, że realizacja tego postulatu wymaga naprawdę ciężkiej pracy, bo przecież w szkole nikogo z nas nie nauczono biznesu. Jednocześnie chcemy mówić o tym jak ważny jest samorozwój, kształcenie w zakresie umiejętności miękkich, dzielenie się dobrymi praktykami etc.

Jesteśmy po prostu przekonani, że robienie tego co się kocha daje prawdziwą wolność, a tylko człowiek wolny jest naprawdę szczęśliwy.

3. Mądra pomoc

Po trzecie mądrze pomagać! Ale tylko tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują i naprawdę na nią zasłużyli.

Życie ma to do siebie, że czasami pisze naprawdę niespodziewane scenariusze. Często niezwykle radosne, ale częstokroć bardzo smutne. Wokół nas żyje wiele osób, które potrzebuje pomocy ze względu na chorobę bądź niepełnosprawność, starość czy samotność.

Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach trzeba pomagać. Stąd trzeci postulat jaki będziemy wytrwale realizować, to postulat niesienia mądrej pomocy, bo nie ma nic cenniejszego niż to, gdy uśmiech pojawia się w miejscu, w którym od dawna nie gościł.

Ciężka praca przed nami

Tak, masz rację, dużo pracy przed nami. Ale wiemy, że warto tę pracę wykonać i na pewno będziemy konsekwentnie budować swoją idyllę.

Jeśli jesteś osobą, która myśli podobnie jak my, serdecznie zapraszamy do współpracy. Jeśli nie masz na nią czasu, będzie nam miło jak będziesz trzymał/a za nas kciuki i życzył/a powodzenia.

Jeśli uważasz, że porywamy się z motyką na słońce, to oczywiście masz prawo do takiego myślenia i nie zamierzamy Ci go odbierać, będzie nam jednak niezmiernie miło, jeśli po jakimkolwiek z naszych działań zostawisz słowa konstruktywnej krytyki, bo przecież każdy z nas uczy się przez całe życie.

W każdym razie zarówno kibicom jak i krytykom serdecznej uwadze polecamy naszego bloga, gdzie będziemy pisać o finansach, przedsiębiorczości, samorozwoju oraz o tym, jakie projekty nasza fundacja aktualnie realizuje. Liczymy na Wasz aktywny udział w tworzeniu tego bloga oraz w organizowanych przez nas wydarzeniach. Ze swojej strony zobowiązujemy się, że dołożymy wszelkich starań, żeby wszystko co robimy stało na wysokim poziomie, dawało możliwość do rozwoju oraz powodowało, żeby otwierały się Wasze głowy i napływało do nich sporo coraz to lepszych pomysłów.

Podziękowania

Na sam koniec kilka słów podziękowania, dla trzech osób, których przemyślenia, wypowiedzi oraz napisane teksty były podstawą powołania naszej fundacji. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową inspirację Simonowi Sinekowi – żywiąc jednocześnie nadzieję, że kiedyś będzie nam dane poznać się osobiście, Jackowi Walkiewiczowi – którego nagrania odtwarzamy niezwykle często oraz ks. Jackowi „WIOSNA” Stryczkowi – od którego pozwoliliśmy sobie zapożyczyć ideę niesienia Mądrej Pomocy.

Cóż, w tym momencie pozostaje nam raz jeszcze serdecznie zaprosić do współpracy, śledzenia naszych poczynań oraz do tego, byście w życiu pamiętali o realizacji swoich marzeń.

Powodzenia 🙂

[1] Simon Sinek, autor książki „Zaczynaj od DLACZEGO” (2013 r.)

Udostępnij:

Wpis został opublikowany w Życie fundacji.

3 Komentarze do "Dlaczego Platinum Foundation"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.